Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

 

Celý text >>>

Aktuálně 2017

2017

Podzim 2017 je tady, naše děti vstoupily do nového školního roku. Přes prázdniny se nám děti trochu vyměnily. Jeden chlapec se vrátil k matce po mnoha letech u nás, jedna dívka musela být přemístěna do Dětského domova se školou, kde žijí děti, které potřebují pevnější režim a neunesou velkou míru volnosti, kterou mohou mít u nás. Poslední z dětí, nebo spíš mladých lidí, které nás po prázdninách opustily, je chlapec, kterému o prázdninách bylo osmnáct let a již u nás nechtěl žít a chodit do školy, tak se vrátil k matce a začal chodit do práce. Bohužel s nedokončeným středním vzděláním.

Na uvolněná místa přišly tři děti, jeden předškoláček, holčička, která chodí do druhé třídy a chlapec prvňáček.

Minulý školní rok všechny děti ukončily relativně úspěšně, nikdo nepropadl. O prázdninách jsme byli týden v Itálii u moře, s naším velkým stanem, vaříme si sami, majitel kempu Mário nám zapůjčuje bezplatně židličky a stoly, na nás už je se jen koupat, slunit a hrát volejbal. Děti byly i na táborech, oblíben je již několik let navštěvovaný tábor Trnávka u Želivky. V srpnu jsme byli s našimi nejmenšími dětmi na Máchově jezeře, kde se dětem moc líbilo, hlavně koupání a vycházky, s velkými dětmi jsme byli v Jeseníkách, v Malé Morávce. Na kolech jsme projeli zase pro nás nové partie hor a vyrazili jsme i na koncert do Rychlebských hor. Samozřejmě naše děti, které aktivně sportují, byly na soustředěních, tedy volejbal, hokej. Kdo mohl, byl u rodičů nebo příbuzných, či hostitelů. Starší děti si vyzkoušely i pracovní brigády. Škoda, že prázdniny byly, jako vždy, jen dva měsíce!

V novém školním roce jedno dítě vyrazilo do první třídy, dvě děti přešly do učebních oborů. Současně tři děti začaly chodit do tanečních. Děti opět navázaly na své zájmové kroužky a sportovní tréninky.

Všem dětem přejeme, aby se jim nejen ve škole dobře dařilo!!!

Vyhledat

IMG_0021.jpg