Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

 

Celý text >>>

Aktuálně v roce 2016

 

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

Naposled jsme se zmiňovali o nákupu nového devítimístného automobilu. Po několika drobnějších závadách, asi dětských nemocech, slouží spolehlivě svému účelu. Nám současně došlo, že je třeba začít šetřit na obnovu druhého vozu, pro druhou rodinnou skupinu, takže koloběh se znovu rozbíhá. Přece jen ty stroje nevydrží věčně!

Na jaře jsme se rozloučili s částí naší velké rodiny dětí, které odešly k mamince a volná tři místa jsme celkem rychle obsadili novými dětmi. Současně na jaře prověřily naší pozornost dvě bleskové lokální povodně, jedna kombinovaná s kroupami, které nám zůstaly na zahradě skoro týden. Nakonec nás zachránili obecní hasiči a odčerpali nám vodu ze sklepa. Od záplavy v domě nás dělil práh a asi tak tři centimetry. 

Koncem školního roku jsme oslavili maturitu jedné naší studentky, všechny děti postoupily do vyšších ročníků. O prázdninách jsme přijali dvě nové děti. Některé děti jsme vyslali aspoň na část prázdnin k jejich rodičům, nebo do hostitelských rodin. Kdo chtěl, jel na tábor. Společně jsme jeli , tedy vždy jen rodinná skupinka, do devíti osob i s doprovodem, abychom se vešli do auta,  na Šumavu do Železné Rudy a druhá skupinka do Jeseníků. Slíbené moře pod stanem se nekonalo, dostihl nás úraz nožky, tak snad příští léto.

Na začátku školního roku 2016/2017 jsme oslavili 10. výročí vzniku dětského domova. Přivítali jsme u nás pana biskupa Tonzara, členy Antikonfliktního týmu Policie České republiky Praha, naše dlouholeté příznivce a přátele.  Zahráli jsme si fotbal, policisté nám předvedli ukázky práce s koňmi a psy v náročných situacích.

Od září 2016 jsme přijali nové tři děti, takže jsme kapacitně plně vytíženi.

Závěrem- připravujeme se na vánoční svátky, takže se peče, vymýšlí se dárky, pracujeme na vánočních výrobcích a těšíme se na prázdniny!!!

Klidné svátky přejeme i Vám všem...

 


 

Děkujeme všem našim dárcům, kteří připspěli na koupi automobilu. Včera jsme zaplatili fakturu za nákup nového vozu. Nakonec jsme se dohodli s prodejcem Auto Poly v Příbrami, který nám poskytl zajímavou slevu a tím jejich nabídka bezkonkurenčně zvítězila. Příští týden bychom měli přivézt nový devítimístný Volkswagen Transporter, bílý, s manuální klimatizací. Všichni už se těšíme, jak budeme jezdit bezpečněji a i v létě se nám bude uvnitř lépe dýchat. Děkujeme mockrát!!!!!

 

 

Vyhledat

IMG_0018.jpg