Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

 

Celý text >>>

Aktuality 2013

2013

   V roce 2013 jsme měli do konce září naši kapacitu zaplněnou, složení dětí bylo stejné jako v předchozím roce. Díky spolupráci s rodinou, rodinnou terapeutkou a sociálním odborem v místě bydliště, odešly koncem září, po čtyřletém pobytu v našem domově domů dvě sestry. Jako v předchozích letech jsme pracovali s biologickými a hostitelskými rodinami.

   Kolaudací jsme ukončili stavbu obývacího pokoje a přistavěli jsme kryté parkovací místo pro služební vozidlo. Veškeré práce proběhly svépomocí, materiál byl nakoupen z peněz dárců.  

   Obě rodinné skupiny si žily svým životem. Obecně dvě děti dokončily základní školu a přešly na střední školy.

 

   Během letních prázdnin jsme uskutečnili dva týdenní pobyty dětí s vychovateli na Máchově jezeře, týdenní pobyt s matkami našich nejmenších na Zadově na Šumavě. Děti jely na různé tábory dle zájmu (s jízdou na koni, Častoboř, sportovní aktivity). V průběhu celého roku děti chodily do divadla, kina a tanečních, jeden chlapec udělal řidičské zkoušky.

Vyhledat

IMG_0014.jpg