Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

 

Celý text >>>

Připravujeme 2014

O dětech

Do roku 2014 jsme vstoupili s mírným optimismem, jednoho chlapce čeká maturita, druhého chlapce pak mistrovské zkoušky. Pololetní vysvědčení dopadlo celkem úspěšně a vzápětí jsme vyrazili na hory, tak jako minulý rok, do Penzionu Rákosárna v Krkonoších. Tam jsme si užili snad jediného zasněženého týdne v tomto roce, docela dobře jsme si zalyžovali, něco jsme naučili i naše nejmenší děti.

V březnu jsme byli na maturitním plese našeho maturanta, což byl vlastně zatím první takový ples v historii domova. Sláva!!

 

Nyní se těšíme na Velikonoce, velká část pojede ke svým rodičům nebo hostitelům.

Pomalu a nenápadně vyhlížíme k velkým prázdninám a plánujeme kdo, kdy, s kým a ke komu pojede, tak aby byli všichni spokojeni jako minulý rok. Kromě individuálních pobytů u rodičů, hostitelů a na táborech, pojedeme na týdenní pobyt na Sázavě s menšími dětmi a s většími pak na Vysočinu, bohužel nám letos nevyšlo Máchovo jezero. Rovněž připravujeme pobyt u moře, ale zatím je vše v plenkách, takže není možno dát více informací

O penězích

 

Snažíme se hledat cestu k cvičnému bytu, tak aby si naše děti mohly zkusit, jak funguje péče o sebe sama, co všechno musíme dělat, abychom mohli bydlet…s mírným a laskavým dohledem.

 

 

Duben, 2014

 

Vyhledat

IMG_0027.jpg