Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

 

Celý text >>>

Aktuality 2011

2011

Na jaře jsme vyslali dvě děti se školou na sportovní soustředění v Řecku, velká část dětí byla na školách v přírodě.

Vlastně ještě na přelomu zimy a jara začalo několik našich dětí docházet do hostitelských rodin, zatím k obapolné spokojenosti. Děkujem našim hostitelům, děti tak mohou být alespoň omezenou dobu v rodinách a nejen sice v malém, ale pořád dětském domově.

 

 

V červnu jsme uspořádali setkání přátel dětského domova na zahradě, nakonec se sešlo poměrně hodně lidí. Děkujeme za přízeň!!

V červnu jsme také omladili náš vozový park, zakoupili jsme deset let starý sedmimístný vůz, takže nyní mají obě skupiny vlastní použitelné vozidlo.

V létě jsme vyrazili na týdenní pobyt v Krkonoších, na Benecko, do našeho oblíbeného penzionu Na Rychlově. Pobyt byl zaměřen na malé děti a jejich maminky. Druhá skupina byla na týdenním pobytu na Orlíku, zaměření pobytu bylo na spíše starší děti a jejich maminky.

Většina dětí byla na letních táborech. Děti jely podle svého zájmu, nakonec si vybraly tábor pořádáný Církví československou husitskou, Rančem Sluníčko a společností orientovanou na moderní taneční projev.

Dva starší chlapci využili prázdniny k brigádám.

V září všechny děti vyrazily na desetidenní ozdravný pobyt do Chorvatska, děkujeme manželům Viačkovým za sponzorování této nikterak levné akce. Pro velkou část dětí to byla první příležitost setkat se z mořem a cizí zemí.

V září jsme také konečně dostali povolení k přístavbě dětského domova, 9.10. jsme vykopali s dětmi a pracovníky Antikonfliktního týmu Policie ČR Praha základy pro budoucí obývací pokoj. Plánujeme alespoň hrubou stavbu dokončit do konce roku, zbytek pak na jaře. Co můžeme si děláme sami, materiál na hrubou stavbu máme. Současně doufáme, že se najdou další sponzoři, kteří podpoří náš záměr a my budeme moci projekt dovést do konce. Děkujeme dosavadním dárcům!

Vyhledat

IMG_0024.jpg