Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

aktuality ze života našeho domova

 

Celý text >>>

Aktuálně 2019

Aktuálně  2019

 

Letní prázdniny 2019 – tak jako v minulých letech jsme opět vyrazili s dětmi, které v domově zůstali a nejeli ani k příbuzným ani jinam, naším devítimístným vozem do našeho oblíbeného kempu v italské Ligurii. Deset dní jsme spali ve stanu, koupali se, hráli volejbal, chodili na zmrzlinu, vařili a tak. Po návratu jela velká část dětí na oblíbený tábor Trnávka u Želivi. V srpnu jsme vyrazili i s rodiči některých našich dětí na Máchovo jezero. Koupali jsme se, voda byla  letos překvapivě studená, jezdili na kole, chodili na vycházky. Některé děti o prázdninách absolvovaly soustředění ve volejbale a step aerobicu.

V druhé polovině prázdnin jsme přijali pět nových dětí, prakticky se obnovila skoro celá jedna rodinná skupina. V září jsme vkročili do nového školního roku, všechny děti postoupily do vyššího ročníku. Nyní se chystáme na podzimní prázdniny do penzionu Duncan v Jánských Lázních;

Přes léto jsme také trošku opravovali a upravovali dům a hlavně zahradu, tak aby se nám dobře žilo a děti se přiučily praktickým činnostem. 

Stále sbíráme peníze na koupi devítimístného automobilu, aktuálně máme přes 400.000 kč, potřebovali bychom ještě cca 240.000 Kč. Rádi přijmeme jakoukoli částku na náš transparentní účet. Případní dárci nelekejte se, na transparentním účtu je jen část peněz, která je součástí výše uvedené částky, uložené na běžném úču.


21.10. 2019

 

Igor Grimmich

 

 

 

 

Vyhledat

IMG_0012.jpg