Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

aktuality ze života našeho domova

 

Celý text >>>

Aktuálně 2019

Aktuálně  2019

 

Letní prázdniny 2019 – tak jako v minulých letech jsme opět vyrazili s dětmi, které v domově zůstali a nejeli ani k příbuzným ani jinam, naším devítimístným vozem do našeho oblíbeného kempu v italské Ligurii. Deset dní jsme spali ve stanu, koupali se, hráli volejbal, chodili na zmrzlinu, vařili a tak. Po návratu jela velká část dětí na oblíbený tábor Trnávka u Želivi. V srpnu jsme vyrazili i s rodiči některých našich dětí na Máchovo jezero. Koupali jsme se, voda byla  letos překvapivě studená, jezdili na kole, chodili na vycházky. Některé děti o prázdninách absolvovaly soustředění ve volejbale a step aerobicu.

V druhé polovině prázdnin jsme přijali pět nových dětí, prakticky se obnovila skoro celá jedna rodinná skupina. V září jsme vkročili do nového školního roku, všechny děti postoupily do vyššího ročníku. Nyní se chystáme na podzimní prázdniny do penzionu Duncan v Jánských Lázních;

Přes léto jsme také trošku opravovali a upravovali dům a hlavně zahradu, tak aby se nám dobře žilo a děti se přiučily praktickým činnostem. 

Stále sbíráme peníze na koupi devítimístného automobilu, aktuálně máme přes 400.000 kč, potřebovali bychom ještě cca 240.000 Kč. Rádi přijmeme jakoukoli částku na náš transparentní účet. Případní dárci nelekejte se, na transparentním účtu je jen část peněz, která je součástí výše uvedené částky, uložené na běžném úču.


21.10. 2019

 

Igor Grimmich

 

 

 

 

Aktuálně 2018

Aktuálně - jaro 2018

Jaro je opět zde, je po Velikonocích, máme za sebou jarní prázdniny. Byli jsme si zalyžovat v Rokytnici nad Jizerou. Bylo docela dobré počasí, hodně lyžování, vyzkoušeli jsme i snowboardy, žádné úrazy, i naši nejmenší se naučili lyžovat  – co více si přát?  Začali jsme uklízet zahrádku a okolí, a už vyhlížíme novou travičku.

Pomalu se připravujeme na letní prázdniny, plánujeme týden u moře pod stanem, týdenní pobyt v Jánských Lázních, dětské tábory, brigády pro starší děti, sportovní soustředění a samozřejmě pobyty u rodičů a příbuzných.

 Jaro je i ve znamení příchodu nových dětí, jedna dívka už dorazila, dvě další děti čekáme a dvě zase vypustíme do života, takže náš  domeček je pořád plný dětí.

Současně plánujeme a připravujeme akci “ Vánoce v červnu“, což bude orientační běh v okolním lese. Abychom však, co nejvíce zmátli zájemce a naše příznivce, datum konání je 19. 5. , tedy v květnu. Výtěžek akce půjde na potřeby dětí a dětského domova. Více informací určitě získáte na www.vanocevcervnu.cz

Všechny Vás zveme, přijďte si přiměřeně protáhnout tělo, podívat se k nám a případně přispět na dobrou věc!!!

 

Aktuálně - podzim 2018

 

 Čas utíká jako herka splašená, je tu zase podzim. 

Dvě děti odešly z dětského domova do pěstounské péče. Přejeme jim, aby se ji dobře dařilo.

V létě jsme přijali dvě nové děti, které se hned zapojily do našeho programu o letních prázdninách. Ty jsme prožili částečně doma, u příbuzných, na táborech, jak kdo mohl. Společně jsme vyrazili pod stan k moři do Itálie, pěkně jsme se vykoupali a opálili. Nějak se nám ani nechtělo zpátky.

 Poslední týden prázdnin jsme byli v Krkonoších, v Jánských Lázních. Pobyt jsme zorganizovali tak, aby s námi mohli jet i rodiče našich dětí. Trošku jsme provětrali jízdní kola, vystoupali na několik kopců a rozhleden, sehráli několik volejbalových utkání.

Koncem školního roku 2017-18 všechny naše děti prošly do vyšších ročníků. 

Jarní akce Vánoce v červnu dopadla úspěšně, tři chlapci dostali nová horská kola, v Dubenci tak vystoupila Heidi Janků, Ivan Vyskočil, malé dívky ze studia Bára3P- step aerobic, soutěže pro děti. Současně jsme dostali i nějaké finanční prostředky určené na nákup devítimístného vozu. Tak jsme mu zas o kousek blíž. Organizátorem byl pan Miroslav Suchý. Děkujeme!   

Nyní už zas jedeme ve školním roce, děti si musely zvyknout na své nové rozvrhy, kroužky a povinnosti.  Plánujeme zimní pobyt na horách, některé děti pojedou se školou na hory, pomalu se připravujeme na vánoční svátky a prázdniny.

 

Všem příznivcům a dárcům moc děkujeme! 

Vyhledat

IMG_0016.jpg