Dubenec 22, 261 01 Příbram

DĚTSKÝ DOMOV HUSITA, o.p.s

Úvod

O domově

Dětský domov Husita, o.p.s. se nalézá na konci rychlostní silnice R4 z Prahy do Příbrami. Zřizovatelem je Pražská diecéze Církve československé husitské. Kapacita dětského domova je 16 dětí. 
Více >>>

O nás

O nás

Dětský domov Husita, o.p.s. byl otevřen v srpnu 2006, původní název Husitský dětský domov s chráněným bydlením v Dubenci u Příbrami.

Více >>>

Aktuálně

Aktuálně

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

 

Celý text >>>

Aktuálně v roce 2017

2017

Sláva, jaro je snad tady. 

Na jarních prázdninách jsme byli v Krkonoších, přesněji v Rokytnici nad Jizerou. Počasí nám přálo, sněhu bylo relativně dost, tak jsme využili naše sjezdové lyže nejdřív na sjezdové dráze na Bahýnkách. Kdo místo zná, ví, že svah je téměř rovný, ale bezpečný. Po dvou dnech jsme se vypravili na Lysou horu a nakonec všechny děti zdolaly i ji. Rovněž jsme se věnovali běžectví, nakonec jsme skončili až v Polsku. Několikrát jsme byli i na večerním lyžování.

Velikonoce nakonec byly ve znamení odjezdů k rodičům, příbuzným  nebo do hostitelských rodin, tři děti jely na tábor do Kokořínského údolí.

Nyní se aktivně věnujeme přípravě letních prázdnin, opravujeme kola, kontrolujeme kolečkové brusle, připravujeme sekačku na trávu…

Po několika letech nás opouští kolega vychovatel, kdybyste věděli o nějaké náhradě, ať se nám dotyčná osoba bez obav ozve. 

Aktuálně v roce 2016

 

Blíží se konec roku 2016, tak malé shrnutí, protože jsme náš web v poslední době trochu zanedbávali... 

Naposled jsme se zmiňovali o nákupu nového devítimístného automobilu. Po několika drobnějších závadách, asi dětských nemocech, slouží spolehlivě svému účelu. Nám současně došlo, že je třeba začít šetřit na obnovu druhého vozu, pro druhou rodinnou skupinu, takže koloběh se znovu rozbíhá. Přece jen ty stroje nevydrží věčně!

Na jaře jsme se rozloučili s částí naší velké rodiny dětí, které odešly k mamince a volná tři místa jsme celkem rychle obsadili novými dětmi. Současně na jaře prověřily naší pozornost dvě bleskové lokální povodně, jedna kombinovaná s kroupami, které nám zůstaly na zahradě skoro týden. Nakonec nás zachránili obecní hasiči a odčerpali nám vodu ze sklepa. Od záplavy v domě nás dělil práh a asi tak tři centimetry. 

Koncem školního roku jsme oslavili maturitu jedné naší studentky, všechny děti postoupily do vyšších ročníků. O prázdninách jsme přijali dvě nové děti. Některé děti jsme vyslali aspoň na část prázdnin k jejich rodičům, nebo do hostitelských rodin. Kdo chtěl, jel na tábor. Společně jsme jeli , tedy vždy jen rodinná skupinka, do devíti osob i s doprovodem, abychom se vešli do auta,  na Šumavu do Železné Rudy a druhá skupinka do Jeseníků. Slíbené moře pod stanem se nekonalo, dostihl nás úraz nožky, tak snad příští léto.

Na začátku školního roku 2016/2017 jsme oslavili 10. výročí vzniku dětského domova. Přivítali jsme u nás pana biskupa Tonzara, členy Antikonfliktního týmu Policie České republiky Praha, naše dlouholeté příznivce a přátele.  Zahráli jsme si fotbal, policisté nám předvedli ukázky práce s koňmi a psy v náročných situacích.

Od září 2016 jsme přijali nové tři děti, takže jsme kapacitně plně vytíženi.

Závěrem- připravujeme se na vánoční svátky, takže se peče, vymýšlí se dárky, pracujeme na vánočních výrobcích a těšíme se na prázdniny!!!

Klidné svátky přejeme i Vám všem...

 


 

Děkujeme všem našim dárcům, kteří připspěli na koupi automobilu. Včera jsme zaplatili fakturu za nákup nového vozu. Nakonec jsme se dohodli s prodejcem Auto Poly v Příbrami, který nám poskytl zajímavou slevu a tím jejich nabídka bezkonkurenčně zvítězila. Příští týden bychom měli přivézt nový devítimístný Volkswagen Transporter, bílý, s manuální klimatizací. Všichni už se těšíme, jak budeme jezdit bezpečněji a i v létě se nám bude uvnitř lépe dýchat. Děkujeme mockrát!!!!!

 

 

Aktuálně v roce 2015

 

Od ledna 2015 máme cvičný byt v Příbrami pro naše dva nejstarší chlapce, kteří letos pravděpodobně ukončí svou přípravu na profesní život. Současně jsme v lednu přijali dvě nové děti, čímž jsme opět doplnili svoje stavy na plnou kapacitu domova.

Absolvovali jsme maturitní ples Střední odborné školy sociálně správní v Březnici, kde bude maturovat jedna naše dívka.

Děti se stále věnují úspěšně volejbalu, hokeji, step aerobicu, hře na kytaru. Pololetní vysvědčení dopadla docela dobře, týden po vysvědčení jsme vyrazili do hor, pro velký úspěch do Krkonoš do oblíbeného penzionu Rákosárna.

Letos bylo hodně sněhu, krásné inverzní počasí, děti si pěkně zalyžovaly.

V současnosti již plánujeme letní prázdniny, děti si vybírají pobyty na táborech, měli bychom jet jako v minulých letech na oblíbené Máchovo jezero. Rádi bychom vyrazili do Kostnice, vzhledem k šestistému výročí úmrtí Mistra Jana Husa.

 

Připravujeme 2014

O dětech

Do roku 2014 jsme vstoupili s mírným optimismem, jednoho chlapce čeká maturita, druhého chlapce pak mistrovské zkoušky. Pololetní vysvědčení dopadlo celkem úspěšně a vzápětí jsme vyrazili na hory, tak jako minulý rok, do Penzionu Rákosárna v Krkonoších. Tam jsme si užili snad jediného zasněženého týdne v tomto roce, docela dobře jsme si zalyžovali, něco jsme naučili i naše nejmenší děti.

V březnu jsme byli na maturitním plese našeho maturanta, což byl vlastně zatím první takový ples v historii domova. Sláva!!

Číst dál: Připravujeme 2014

Aktuality 2013

2013

   V roce 2013 jsme měli do konce září naši kapacitu zaplněnou, složení dětí bylo stejné jako v předchozím roce. Díky spolupráci s rodinou, rodinnou terapeutkou a sociálním odborem v místě bydliště, odešly koncem září, po čtyřletém pobytu v našem domově domů dvě sestry. Jako v předchozích letech jsme pracovali s biologickými a hostitelskými rodinami.

   Kolaudací jsme ukončili stavbu obývacího pokoje a přistavěli jsme kryté parkovací místo pro služební vozidlo. Veškeré práce proběhly svépomocí, materiál byl nakoupen z peněz dárců.  

   Obě rodinné skupiny si žily svým životem. Obecně dvě děti dokončily základní školu a přešly na střední školy.

Číst dál: Aktuality 2013

Vyhledat

IMG_0017.jpg